Dalyvaujantys miestai
 • Ukmergė
 • Vilnius
 • Kaunas
 • Klaipėda
 • Šiauliai
 • Panevėžys
 • Alytus
 • Marijampole herbas opt

 • Mažeikiai
 • Brussels
 • Gargždai
 • taurages herbas
 • Rokiškis
 • Šilutė
 • Zarasai

Geriausi Sidabrinės serijos klausimai (2018 m.)

2018 03 09

Vaikščiodami Londono gatvėmis, galite pamatyti tokias nuo Antrojo pasaulinio karo likusias tvoras. Kieno funkciją jos tuomet atliko? ATS. NEŠTUVŲ

 Nuo XIII a. Nyderlanduose konkuruoja du miestai – Amsterdamas ir Roterdamas. Amsterdamą puošia seni namai, Roterdamą – moderni architektūra. Sostinė yra finansų ir prekybos centras, Roterdamas – didžiausias Europos uostas, pramoninis centras, kurio gyventojai nuo seno turi daug ir sunkiai dirbančių žmonių reputaciją. Sakoma, kad net Roterdame parduodami marškiniai būna... Bent dviem žodžiais atsakykite, kokie? ATS. ATRAITOTOMIS RANKOVĖMIS

 1994 m. vienoje šalyje vyko šeimos automobilių konkursas. Pagrindinė konkurso sąlyga – kiekviename automobilyje privalėjo būti tam tikras daiktas. Tas daiktas turėjo būti tik vienas. Neklausiame, kuris tai daiktas.  Kurioje šalyje vyko konkursas? ATS. KINIJOJE.

 Badžau – pietryčių Azijoje gyvenanti tauta. Daugeliui jos atstovų dar vaikystėje perveriami ausų būgneliai. Tie, kuriems ši procedūra atliekama, vėliau uždirba daugiau už savo gentainius. Įvardykite pagrindinį badžau žmonių amatą. ATS. PERLŲ IEŠKOJIMAS.

Nacistinėje Vokietijoje Adolfui Hitleriui sakant kalbas, visi būdavo atsisukę į savo vadą, kaskart iškeldami dešinę ranką ir taip jį pasveikindami. Tačiau 1939 m. kovo 24 d.  A. Hitleriui sakant kalbą, ji vienintelė prastovėjo fiureriui atsukusi nugarą ir už tai niekas jos nenubaudė. Dviem žodžiais atsakykite, kas ji? ATS. TARAVOS ANIKĖ.

 1881 m., prieš darydamas skrodimą, gydytojas George'as Goodfellow veliono krūtinės kišenėje rado sulankstytą šilkinę nosinę. Vėliau G. Goodfellow praleido daug laiko kurdamas... Ką? ATS. NEPERŠAUNAMĄ LIEMENĘ.

 Šabo metu veikia daugybė draudimų įvairiausioms veikloms. Jeigu užsidegė staltiesė, ją reikia užgesinti, tačiau ant ugnies negalima pilti vandens, balto vyno, ar degtinės. Užtat galima pilti vaisių sultis arba raudoną vyną, nes taip nebus pažeistas draudimas... Daryti ką? ATS. SKALBTI.

 Viename iš kompanijos DHL reklaminių plakatų, siuntų pristatymo tarnyba išsprendžia vienų „giminaičių“ ginčą, atiduodama kiekvienam iš jų antrąją vietą. Sau DHL skyrė auksą paskelbdama, kad visuomet yra pirma. Įvardinkite sidabro prizininkus. ATS. KIAUŠINIS, VIŠTA.

 Rusų gatvės meno grupė „Voina“ („Karas“) yra pagarsėjusi ne vienu šokiruojančiu performansu ir vizualiojo meno kūriniu. Neklausiu, ką 2010 m. priešais KGB įpėdinės FSB pastatą Sankt Peterburge per keliolika sekundžių nupiešė šios grupės nariai. Dviem žodžiais atsakykite, ant ko nupieštas grafitis, t.y. kas padėjo atskleisti visą šio grafičio potencialą? ATS. PAKELIAMAS TILTAS.

 Prieš keletą metų vienas JAV senelių namų gyventojas, vardu Oskaras, pagarsėjo tiksliomis savo prognozėmis. Galima pajuokauti, kad norint tų prognozių išvengti, reikėjo minėti vienos pjesės pavadinimą. Užrašykite šios pjesės pavadinimą. ATS. „ŠKAC, MIRTIE, VISADOS ŠKAC“

 1936 m. vykstant JAV prezidento rinkimų kampanijai, buvo atlikta didelio masto apklausa, kurios rezultatai akivaizdžiai buvo Alfo Landono, o ne Franklino Roosevelto pusėje. Rinkimus laimėjo F. Rooseveltas, o viena pagrindiniu apklausos fiasko priežasčių buvo ta, kad respondentai buvo pasirenkami pagal ją – tai nuvedė prie didesnes pajamas turinčių žmonių. Įvardykite ją dviem žodžiais. ATS. TELEFONŲ KNYGA.

Iš pradžių idėja per vandenyną gabenti šią XIX a. pasirodžiusią prekę laikyta beprotiška. Pirmasis toks 300 tonų svorio krovinys negavo leidimo pajudėti iš prieplaukos, „sugedo“ ir neteko vertės, nes muitininkai nežinojo, kuriai kategorijai krovinį priskirti. Jūrininkai šią prekę gabeno, instinktyviai laikydami už borto, tačiau jos vengė, nes „sugedusi“ ji pakeistų laivo stabilumą. Kuri tai prekė, kardinaliai pakeitusi mitybos įpročius? ATS. LEDAS.

 Besiartinant uraganui surengtos spaudos konferencijos metu kai kurie televizijos žiūrovai sužinojo apie dideles meškas, monstrus ir picas. Dėl to kaltas juo tapti pasisiūlęs gelbėtojas Marshallas Greenas. Tiksliai atsakykite, kuo jis sutiko tapti? ATS. GESTŲ KALBOS VERTĖJU.

 Viename savo eilėraštyje Rasulas Rza rudenį palygino su tai darančiu juvelyru. Kuris karalius taip pat darydavo tai? ATS. MIDAS.

 Filme „Pokerio princesė“ herojė klausia, kas blogiausio gali nutikti sporte. Vieniems tai – ketvirta vieta olimpinėse žaidynėse, kitiems – nepatekimas į pasaulio čempionatą. O kas blogiausio, pasak brazilų, gali jiems nutikti bet kuriame sporte, bet kokios svarbos varžybose? ATS. PRALAIMĖJIMAS ARGENTINAI.

 Kalbėdamas apie Jėzaus padarytą žuvies ir duonos stebuklą, popiežius Pranciškus pastebėjo, kad tai buvo ne viena, o kita. Pavartodami antonimus, įvardykite ir viena, ir kita. ATS. DAUGYBA IR DALYBA.

 Paskutinė, kalbėjusi Amazonės atorių  kalba, buvo ji. Kas ji? ATS. PAPŪGA.

 Zoologui Vladimirui Dinetsui niekaip nesisekė rasti informacijos apie Indijoje gyvenančių pelkių krokodilų elgesį poravimosi metu. Vieną dieną šią informaciją jis atsitiktinai perskaitė knygoje, kurioje tokių duomenų tikrai nesitikėjo rasti. Kuri tai knyga? ATS. „DŽIUNGLIŲ KNYGA“.

 Užrašas prie vartelių: „Piktas ir didelis šuo. Grandinė...“ Įspėjime praleidome du žodžius, kuriuos, ko gero, rastumėme pas dažną iš mūsų. Užrašykite juos. ATS. PAGAMINTA KINIJOJE.

Pernai balandžio 1-osios proga viena lažybų kontora surengė neįprastas arklių  lenktynes. Kadangi arklių niekaip nesisekė pabalnoti, lenktynės vyko be žokėjų. Nepaisant to, visi dalyviai sugebėjo startuoti ir baigti lenktynes. O kur vyko šios lenktynės? ATS. PO VANDENIU.

 Lenkų revoliucionierius Jaroslavas Dombrovskis buvo carinės Rusijos karininkas, darė sėkmingą karjerą, bet už dalyvavimą sąmoksle jį suėmė. Vėliau J. Dombrovskis pabėgo iš kalėjimo, Prancūzijoje tapo generolu ir 1871 m. žuvo gindamas Paryžių. Šiame aprašyme trūksta dviejų žodžių, kurie J. Dombrovskį tam tikra prasme pastatytų į vieną gretą su vienu iš Lietuvos didžiųjų kunigaikščių. Užrašykite tuos du žodžius. ATS. PERSIRENGĘS MOTERIMI.

 „Uodas-kažkas-prancūzas“

Ekrane – atsakymas į mokyklinę užduotį, kuria prašoma pateikti jos pavyzdį. Neklausiame, kas ji. Užrašykite tai, kas klausime pakeista žodžiu „kažkas“. ATS. VARLĖ

1874 m. Iflio kaimelyje Oksfordšyro grafystėje gyvenęs Oscaras Wilde'as nemėgo vieno užsiėmimo. „Nematau prasmės kiekvieną vakarą grįžti į Iflį atbulomis“, – teigė jis. Kurio užsiėmimo taip nemėgo rašytojas? ATS. IRKLAVIMO.

 Informaciją apie tai, kurioje temperatūroje gaminama šios kompanijos produkcija, pateikiama skirtinga. Vienur nurodoma apie 450 laipsnių, kitur – 350 laipsnių, dar kitur – 180 laipsnių. Visi šie nurodyti skaičiai yra teisingi. Užrašykite kompanijos pavadinimą. ATS. „KFC“ („KENTUCKY FRIED CHICKEN“)