Dalyvaujantys miestai
 • Ukmergė
 • Vilnius
 • Kaunas
 • Klaipėda
 • Šiauliai
 • Panevėžys
 • Alytus
 • Marijampole herbas opt

 • Mažeikiai
 • Brussels
 • Gargždai
 • taurages herbas
 • Rokiškis
 • Šilutė
 • Zarasai

Geriausi auksinės serijos klausimai (2018)

2018 05 05

Geriausi 2018 m. auksinės serijos klausimai (pagal žaidėjų balsus). 

Mokslininkų teigimu, iš tiesų jis įvyko dar prieš 450000 metų. Dėl to kalti Doverio sąsiauryje ištirpę ledynai. Įvardykite jį. ATS. BREXIT 

Frydrichas prieštaravo nepraktiškam besaikingumui, o ją vadino „netgi nuo lietaus neapsaugančia kepure“. Neklausiame, kas buvo Frydrichas. Įvardykite ją. ATS. KARŪNA.

Dvikova tarp mišrių kovos menų kovotojų CJ Hancocko ir Charlie'io Ontiveros baigėsi antrajame raunde, kuomet smūgio pakirstas CJ Hancockas atsidūrė ant ringo grindų. Po keleto dienų kovotojas paskelbė apie karjeros pabaigą. Užrašykite pirmajame klausimo sakinyje praleistą žodį. ATS. ŠIRDIES

Pasakodamas apie tai, kodėl Romanas Pavliučenka neužsibuvo „Tottenham Hotspur“ klube, treneris Harry Redknappas tikino, kad pirmoje treniruotėje jis dirbo kur kas sunkiau už R. Pavliučenką. Treniruotės metu jis labai pavargo, o futbolininkas nė nesuprakaitavo. Kas pavargo? ATS. VERTĖJAS. 

Prieš joms atsirandant, įspėjimai buvo žymimi užrašų knygelėse. Pirmąsias jas Hilda Aston iškirpo iš popieriaus pagal... Kieno dydį? ATS. (SAVO VYRO) KIŠENĖS DYDĮ 

Apie vienos garsenybės gimtąją vietą žurnalistė rašė: „Jokio šlovės muziejaus. Jokių oficialių archyvinių įrašų. Jokių paminklų ar biustų, jokių turistams skirtų suvenyrinių peleninių ar magnetukų, nieko panašaus į atvirutę su jo atvaizdu. Tikriausiai čia net ir termometrai be...“ Neklausiame, kuri tai garsenybė. Užbaikite žurnalistės citatą. ATS. GYVSIDABRIO.

Žurnale „Aplink pasaulį“ pasakojama, kad, pateikus ataskaitą apie įvykdytą atradimą, įsakė Kristupui Kolumbui atnešti ją. Vienu žodžiu atsakykite, kas ji? ATS. KĖDĖ.

Kalbama, kad kliedėdamas prieš mirtį, Honore de Balzacas prašė pakviesti gydytoją Horacijų Bianchoną, kuris buvo... Kuo tiksliau atsakykite, kas? ATS. BALZAKO KNYGŲ PERSONAŽAS.

CŽA dirbantys agentai, neretai pasiliekantys ir naktinėms pamainoms, dažnai naudojasi vienos CŽA pastate įsikūrusios tarptautinio tinklo įmonės paslaugomis. Dėl saugumo sumetimų ši vieta išsiskiria iš kitų to paties tinklo įstaigų, nes negali atlikti vieno jai įprasto veiksmo. Kurio veiksmo? ATS. UŽRAŠYTI KLIENTO VARDO . Įstaiga – Starbucks

Pasak juokelio, naudojant lakmuso popierėlį galima nustatyti, ar laivas yra juose. Dviem žodžiais įvardykite juos. ATS. NEUTRALŪS VANDENYS. 

Vienas komiškas sąrašas siūlo išsiaiškinti, ar esate kvailys. Pateikiami tokie pavyzdžiai: „baigėte spec. mokyklą, apdovanoti šokoladiniu medaliu“ arba „jūsų niekada neprašo nebūti rimtu“. Dar vienas požymis – tik pas jus rankose yra... Kas? ATS. KORTOS. 

Paklaustas, kurias penkias knygas kartu su savimi pasiimtų į negyvenamą salą, rašytojas Bernardas Shaw atsakė, kad imtų penkias knygas su jais. Pasak vieno sapnininko, jie gali reikšti išsilavinimo spragas. Dviem žodžiais įvardykite juos. ATS. TUŠTI LAPAI

Okupuotame Paryžiuje vokiečiai niekada nestabdydavo jų automobilių, todėl tuo dažnai naudodavosi kontrabandininkai. Vienoje parodijoje jie baudžiami už tai, kad tarnybos vietoje linksminosi su striptizo šokėjomis. Įvardykite juos. ATS. UGNIAGESIAI

Pasak legendos, Etiopijos valdovas Menelikas II tikėjo, kad ji gydo, todėl kasdien suvalgydavo kelis jos lapus, kad atstatytų sveikatą. Kas ji? ATS. BIBLIJA.

kasa

Ekrane – trys jos apibūdinimai. Kas ji? ATS. KASA.

Tuščia vieta – taip sakoma apie visišką nevykėlį, nieko nesugebantį žmogų, kuris po savęs gyvenime nieko gero nepalieka. Tačiau šio žmogaus 1869 m. paliktos tuščios vietos buvo pavadintos vienu genialiausių jo atradimų. Užrašykite šio žmogaus pavardę. ATS. MENDELEJEVAS.

Maria Gorvett pasakoja, kad pingvinai turi ir ją. Pavyzdžiui, jie neretai grobia svetimus jauniklius, o santuokinė neištikimybė jiems – visiškai įprastas dalykas. Ją pingvinai turi ir tiesiogine prasme. Įvardykite ją dviem žodžiais. ATS. TAMSIOJI PUSĖ. 

Andy Weiro romano herojė prašo įvertinti jos planą kvailumo skalėje nuo vieneto iki to darymo žiemą. Japonija tai padarė 1918 m. žiemą. Užrašykite du žodžius, klausime pakeistus „daryti tai“. ATS. PULTI RUSIJĄ.

Aleksandras Makedonietis mirė jaunas. Susirgęs ir supratęs, kad niekas jo nebeišgelbės, Aleksandras išsakė tris norus savo laidotuvėms. Pirma, procesijos metu brangenybės turėjo būti mėtomos po kojomis kaip priminimas, kad turtų vaikymasis yra beprasmis. Antra, nešant Aleksandro kūną, rankos turėtų kabėti, kad visi matytų, jog jos tuščios. Trečiasis noras buvo, jog kūną neštų jie – tada visi žinotų, kad žmogus bejėgis ką nors pakeisti. Kas jie? ATS. GYDYTOJAI.

Tam tikrame sąraše septyni yra lotyniškos kilmės, šeši – anglų, penki – prancūzų, dar septynių kilmė neaiški, o štai 25 kilo iš jų. Kas jos? ATS. INDĖNŲ KALBOS

Sudaryta sudedant 1-2 vietas, taip pat visus klubi klasuimus patekusius į Top5.