Dalyvaujantys miestai
 • Ukmergė
 • Vilnius
 • Kaunas
 • Klaipėda
 • Šiauliai
 • Panevėžys
 • Alytus
 • Marijampole herbas opt

 • Mažeikiai
 • Brussels
 • Gargždai
 • taurages herbas
 • Rokiškis
 • Šilutė
 • Zarasai

Geriausi Medinės serijos klausimai 2018 m.

2018 11 09

Geriausi Medinės serijos klausimai 2018 m. (pagal žaidėjų balsus)

Varšuvoje buvo pasakojamas anekdotas apie Stanislovą Augustą, kuriam 1771 m. pavyko pabėgti nuo pagrobėjų. Radęs prieglobstį valstiečio pirkioje, Stanislovas Augustas ten pernakvojo, o ryte sulaukė jame patiektų pusryčių. Manoma, kad 1361 m. būtent jį naudodamas kunigaikštis Kęstutis sėkmingai šalino plytas iš savo celės, vėliau pro skylę sienoje pabėgęs iš Marienburgo pilies. Sudurtiniu žodžiu atsakykite, kas jis? ATS. NAKTIPUODIS

 Šiemet vykusio pasaulio futbolo čempionato metu žiūrovai, sulaikę kvėpavimą, tikrai sirgo už vieną komandą. Valstybė, iš kurios yra ši ekipa, nepatenka į pirmąjį FIFA reitingo šimtuką. Kurios valstybės futbolo komanda taip įkvėpė sirgalius? ATS. TAILANDO. Urve įstrigusi jaunuolių futbolo komanda iš Tailando liepos mėnesį buvo išgelbėta, visam pasauliui sergant už laimingą pabaigą.

 Vienoje „Simpsonų“ serijoje planetariumo budėtoja greitai surūko cigaretę ir ją užgesina į ant sienos esantį vieno žvaigždyno atvaizdą. Kurio žvaigždyno? ATS. VĖŽIO.

 Wernerio Rosenerio knygoje „Valstiečiai Europos istorijoje“ tyrinėtojai vardija įvairias to hipotezes: karai ir nesantaika, gaisrai ir plėšimai, epidemijos ir ligos, potvyniai ir gamtos katastrofos, prastos žemės, blogos klimato sąlygos, taip pat didesnių gyvenamųjų centrų formavimasis. Kitos knygos pavadinimu atsakykite, kas tai? ATS. SODYBŲ TUŠTĖJIMO METAS.

 Viena XVIII a. aristokratams įprasta procedūra trukdavo pakankamai ilgai. Proceso metu tarnai šeimininkams pasakodavo naujausią, dažnai nepatikrintą informaciją. Pagal vieną iš versijų, dėl to atsirado žymi dviejų žodžių frazė. Užrašykite šią frazę. ATS. PUDRINTI SMEGENIS

 Norėdama pabrėžti savo lyderiavimą rinkoje, 1953 m. kompanija „Ford“ išleido šmaikštų reklaminį plakatą su užrašu: „Vienintelis kabrioletas, parduodamas geriau nei „Ford“. Kas buvo plakate pavaizduotas „kabrioletas“? ATS. KŪDIKIO VEŽIMĖLIS.

CAR

FOTO: Ekrane – reklama tarpukario Lietuvos laikraštyje. Kuri kompanija reklamuojasi? ATS. CHEVROLET. Karais buvo vadinami… automobiliai

 Gyvenimo pabaigoje Rembrantas nuskurdo ir, norėdamas apmokėti savo meilužės laidotuvių išlaidas, pardavė žmonos jį. Dėl tos pačios priežasties jo neturi ir Rembrantas. Priešdėliniu daiktavardžiu atsakykite, ką pardavė Rembrantas? ATS. ANTKAPĮ.

 Jogos instruktorė Jean Couch netinkamai pasilenkusio žmogaus stuburą lygina su juo. Jis subręsta vaisiaus išorėje, o ne šerdyje, todėl ir jam duotas pavadinimas gali būtų išverstas kaip “virš širdies”. Kas jis? ATS: ANAKARDIS/ANAKARDŽIO RIEŠUTAS. (Jis C raidės formos, išlenktas, o graikiška šaknis „cardio“ taip pat visiems girdėta ir žinoma.

 Viename straipsnyje rašoma, koks maistas buvo patiekiamas Titanike per paskutinę vakarienę. Sąrašas ilgas, bet tame pačiame straipsnyje taip pat pastebima, kad jų tarp patiekto maisto nebuvo. Panaudoję svetimybe, parašykite, kas yra jos. ATS: AISBERGO (ICEBERG) SALOTOS.

Rugsėjo 15 d. Anglijos „Premier“ lygos rungtynėse „Liverpool“ pergalę prieš „Tottenham Hotspur“ aptemdė puolėjo Roberto Firmino trauma. Naudodami frazeologizmą tiksliai atsakykite, kaip buvo sužeistas Roberto Firmino? ATS. (KAIP)  PIRŠTU Į AKĮ.

 Viena iš filmų „Niekada nesakyk niekada“ veikėja, lįsdama iš vandens, atsitiktinai sušlapina Jameso Bondo kostiumą. Ramindamas ją Bondas pastebi, kad jis vis dar toks. Kuriuos žodžius tekste pakeitėme žodžiais „jis toks“? ATS. DRY MARTINI/Sausas martinis Būtent tuo momentu jis gurkšnoja mėgiamą gėrimą ir sukelia šį kalambūrą) 

 Pagal vieną iš versijų jų pavadinimas atsirado iš arabų kalbos žodžių junginio "durr mufassal" − „atsikiri perlai“. Tačiau mus žavi ne atskiri perlai, o jų kombinacijos. O kiek "siūlų" reikia, norint suverti tuos perlus į vėrinį? ATS. PENKIŲ.  Jos - natos, "siūlai" – penklinė. Įsiklausius, galima arabiškuose žodžiuose durr mufassal išgirsti natų pavadinimus - do, re, mi, fa, sol. Natos penklinėje - tarsi perlai, suverti į vėrinį.

 2018 m. grybavimo čempionato organizatoriai, irgi norėdami įnešti tam tikrą indėlį, be baravykų leido rinkti tik trijų rūšių grybus - voveraites, jas ir raudonviršius. Vienu žodžiu užrašykite jų pavadinimą. Ats: Žaliuokės (Minėdami Lietuvos nepriklausomybės ŠIMTMETĮ - Organizatoriai nusprendė surinkti trispalvę iš grybų: voveraitės, žaliuokės ir raudonviršiai - atitinka Lietuvos vėliavos spalvas.

 1914 m. sausio pamoksle tuometinis popiežius pavadino tai nauja pagonybės forma ir pareikalavo, kad tėvai apribotų savo atžalas nuo pasileidimo. Dabartinis pontifikas vargu ar pasisakytų apie tai taip griežtai ir net tik dėl to, kad yra gerokai liberalesnių pažiūrų. Įvardykite tai nelinksniuojamu žodžiu. ATS. TANGO

Hirošimoje atominė bomba sprogo ryte, 8 val. 15 min. Grupė "Rush" dainoje Manhattan Project dainavo apie tai, kaip sprogimas numušė ją. Įvardykite ją dviem žodžiais. ATS. TEKANTI (KYLANTI) SAULĖ

Anglai, vokiečiai ir slavai šį gamtinį objektą vadina pagal tai, ką mato, o lietuviai  jį vadina pagal tai, ką girdi. Bendriniu žodžiu atsakykite, koks tai objektas? ATS. KRIOKLYS. Pas anglus "waterfall". pas vokiečius "wasserfall", pas slavus "водопад/водоспад/wodospad" - jiems vanduo krenta, lietuviams kriokia.

 Vietnamo kaimuose apsilankiusiems svečiams ant stalo padedamas pripildytas indas, iš kurio kyšo šiaudelis. Šis indas vadinamas vietnamietišku jos analogu. Dviem žodžiais atsakykite, kas ji? ATS. TAIKOS PYPKĖ. Visi geria ratu iš to paties indo, tuo pačiu šiaudeliu.

 "Vesiu merginą ar našlę, pageidautina ________, bet su kraičiu. Rašykite nesigėdydamos: Kostroma, paštas, iki pareikalavimo, G.L"

Ekrane - 1909 m. skelbimas "Vedybų laikraštyje", kuriame išėmėme 10 raidžių būdvardį. Kartu su juo antrasis skelbimo sakinys skamba paradoksaliai. Užrašykite šį būdvardį. ATS. NERAŠTINGĄ. Neaišku, kaip turėtų rašyti "pageidautinai neraštinga" mergina ar našlė...

VargasAuginantys daug vaikų žmonės turėtų jaustis oriai", - teigia penkto vaikelio susilaukusi mama. "Norėčiau, kad Lietuvos žmonės nustotų galvoti, kad didelė šeima - tai ji". Čilės futbolininko įkelta nuotrauka ekrane gali jums padėti išsiaiškinti, kas ji. Įvardykite ją frazeologizmu iš dviejų ta pačia raide prasidedančių žodžių. ATS. VARGO VAKARIENĖ. Nuotraukoje Čilės futbolininkas Eduardo VARGAS, kuris ruošiasi vakarieniauti su savo žmona.

 Nors atrodo, kad jų darbas čia turėtų būti paprastas, Venecijos jie neturi tiek daug išteklių. Kadangi druska gadina baldus ir sienas, parankinėmis priemonėmis jie gali pasinaudoti tik ypatingais atvejais. Kas jie? ATS. UGNIAGESIAI  Kadangi kanalo vanduo sūris, tenka gabenti gėlą vandenį, o sūrų naudoti tik kraštutiniais atvejais.

 Naktį vykdyto turnyro afišoje jis buvo vaizduojamas Mėnulio pavidalu. Šiuo metu Mėnulyje jų yra du. Dviem žodžiais atsakykite, kas jie? ATS. GOLFO KAMUOLIUKAI. Ant golfo kamuoliukų paviršiaus yra daug smulkių duobučių, kaip ir mėnulyje kraterių. "Apollo 14" misijos metu Alanas Shepardas atsivežė į mėnulį golfo lazdą ir golfo kamuoliukus, kad padarytų keletą smūgių ant žemės palydovo paviršiaus.