Dalyvaujantys miestai
 • Ukmergė
 • Vilnius
 • Kaunas
 • Klaipėda
 • Šiauliai
 • Panevėžys
 • Alytus
 • Marijampole herbas opt

 • Mažeikiai
 • Brussels
 • Gargždai
 • taurages herbas
 • Rokiškis
 • Šilutė
 • Zarasai

Geriausi Bronzinės serijos klausimai (2017 m.)

2018 01 04

Geriausi Bronzinės serijos klausimai (2017 m.)

Sąrašas sudarytas pagal Protų Kovų komandų kapitonų balsavimo rezultatus. Paimti du geriausi kiekvieno (PK8-PK15) žaidimo klausimai, taip pat visi klubo autorių klausimai patekę į Top5.
Klausimų iliustracijos nepridėtos.

Pekine yra parkas, kuriame įkurtos išnykusioms gyvūnų rūšims skirtos kapinės. Jose – 100 antkapių, išdėstytų kaip... Nelinksniuojamu žodžiu atsakykite, kaip kas?  ATS. DOMINO.

Seriale „Tvin Pyksas“ ant šerifo nuovados durų kabo lentelė su užrašu „disturb“. Kas pavaizduota ant lentelės greta šio užrašo? ATS. SPURGA.

Žymaus japonų rašytojo romane rašoma, kad bitės gamina medų, vorai – tinklus, o karas – jas. Kai kurios jos irgi gamina tinklus. Kas jos? ATS. NAŠLĖS.

Reklaminiame siuntų pristatymo įmonės plakate siuntinys iš pirmosios į antrąją vaizduojamas kaip dovana. Nepaisant to, kad ji jau perrišta baltu kaspinu, darbuotojas papildomai užriša mėlyną juostą. Įvardykite pirmąją ir antrąją. ATS. DANIJA ir NORVEGIJA.

Gvinėja – viena skurdžiausių pasaulio valstybių, todėl teritorija aplink tarptautinį Konakrio oro uostą tamsiu paros metu labai populiari tarp stropių jų. Įvardykite juos lotyniškos kilmės žodžiu. ATS. STUDENTAI.

Klausimas labiau kostiumuotiems, o ne džinsus ar sijonus vilkintiems: kuris filosofas pavaizduotas šioje nuotraukoje? ATS. IMMANUELIS KANTAS. Kanto biustas stovi ant lyginimo lentos, tai ir pasakymas apie kostiumuotus žaidėjus yra aliuzija į kelnių kantą. 

FOTO: 1904-aisiais metais – berniukas prie upės. Kas bus po 47 metų? ATS. SENIS IR JŪRA. Tas mažas žvejys prie upelio - Ernestas Hemingway. Po 47 metų – 1951 m. jis parašė apie kitą žvejį – „Senį ir jūrą“

Anot juokelio, šie parašiutininkai visiškai demoralizuodavo priešo kariuomenę. Ši karalystė egzistavo 854–1707 m. Kuri karalystė? ATS. ŠKOTIJOS. 

Seriale „Svetimšalė“ vaizduojamas raganos teismas XVIII a., kuriame jos buvimą ragana patvirtina „velnio žymė“. Ši žymė yra palikta to, kas turėtų saugoti. Kitai serialo veikėjai, atkeliavusiai laiku iš XX a. ši žymė leidžia suprasti, kad teisiamoji taip pat yra iš ateities. Lotyniškos kilmės žodžiu atsakykite, kas paliko šią žymę? ATS. VAKCINA. 

 Pabuvoję La Pase pasakoja, kad ji būna pateikiama trimis variantais: apatinei, vidurinei ir aukštutinei miesto dalims. Kas ji? ATS. ORŲ PROGNOZĖ.

Kartą Oonos O'Neill paprašė ką nors pasakyti. Kai ši pasitikslino, ką būtent, jai atsakė, kad skirtumo nėra – čia juk jis. Dviem žodžiais atsakykite, kas jis? ATS. NEBYLUSISKINAS.

 Fengšui – kinų praktika, kuri gali būti naudojama ir komponuojant gyvenamąją erdvę. Remiantis fengšui, kiekvieną daiktą kambaryje reikia padėti jam skirtoje vietoje. Anot kinų juokelio, norėdami palengvinti savo darbą, fengšui sugalvojo jie. Kas jie? ATS. VAGYS.

 Gyvenimu nusivylęs Williamo Shunno apsakymo herojus priskiria joms buvusių žmonų vardus: Shelly, Jane, Rajani, Nadine ir Helen. Jas pavadinęs, herojus svarsto, kuri iš moterų jį pribaigs. Taip aprašyta pati žiauriausia to versija. Įvardykite tai dviem žodžiais. ATS. RUSIŠKA RULETĖ.

 1715 m. Petro I išleistame įsake numatyta, kad nusikaltusį poną įskundęs baudžiauninkas bus atleidžiamas nuo darbo. Remiantis viena originalia versija, būtent tada rusų bajorai ėmė daryti tai. Napoleono Bonaparto motina to daryti taip ir neišmoko. Ko daryti? ATS. KALBĖTI PRANCŪZIŠKAI.

 Igoris Gubermanas rašė: „Nežinau, kada Dievo valia užges mano spiralė, bet numirti norėčiau ją“. Sovietų Sąjungoje ji egzistavo 1930 ir 1931 metais. Tiksliai užrašykite ją. ATS. VASARIO 30.

XVI a. pabaigoje alchemikas Georgas Honaueris pažadėjo Viurtembergo hercogui Friedrichui I paversti auksu 36 centnerius geležies. Žinoma, nepamiršdamas pasiimti solidaus avanso. Viskas baigėsi tuo, kad geležis pavirto didžiulėmis jomis. Įvardykite jas, panaudodami aštuonias skirtingas raides. ATS. KARTUVĖS.

Šiaurės ir Pietų Korėjos demilitarizuotos zonos reglamentavime nurodyta, jog turistai negali vilkėti tokių jų. Šiaurės korėjiečiai gali nufotografuoti tokį vaizdą ir paversti jį propaganda. Viename juokelyje laukiama, kada vietoje tokių jų į madą ateis tokios kojinės. Dviem žodžiais atsakykite, ko negalima vilkėti Šiaurės ir Pietų Korėjos demilitarizuotoje zonoje? ATS. SUPLYŠUSIŲ DŽINSŲ

Anot Liono Feuchtwangerio, XVIII a. Ispanijoje idalgas galėjo turėti šešis, donai – ne daugiau dvylikos jų, o grandams apribojimų nebuvo. Ką šešis Ispanijoje galėjo turėti idalgas? ATS. VARDUS.

Paskutinis, kuriam 1977 m. rugsėjį buvo panaudota ji, – Hami... Įvardykite ją. ATS. GILJOTINA.

Dėl gamybos būdo jie irgi gali turėti rieves, tuo dar labiau pateisindami savo pavadinimą. Kas jie? ATS. ŠAKOČIAI.

Viename Jafaro Panahio filme moteriai patariama kuo labiau išlaidauti. Taip būtų užkirstas kelias jos atsiradimui. Įvardykite ją dviem žodžiais. ATS. ANTRA ŽMONA (NAUJA ŽMONA).

Klausimai yra "Protų kovų" intelektinė nuosavybė. Juos kopijuoti ir naudoti savo reikmėms galima tik gavus "Protų kovų" sutikimą. Ačiū už supratimą.