Dalyvaujantys miestai
 • Ukmergė
 • Vilnius
 • Kaunas
 • Klaipėda
 • Šiauliai
 • Panevėžys
 • Alytus
 • Marijampole herbas opt

 • Mažeikiai
 • Brussels
 • Gargždai
 • taurages herbas
 • Rokiškis
 • Šilutė
 • Zarasai

LL VERDIKTO TAISYKLIŲ IR PRECEDENTŲ SĄRAŠAS

2015 03 24

Atnaujinta  2016.03.08

 1. NĖRA TARPINIO VERTINIMO, jei nenurodyta kitaip. Atsakymai būna teisingi arba neteisingi. Beveik teisingas atsakymas yra laikomas neteisingu.
 2. ATSAKYMAS TURI BŪTI VIENAS. Jei atsakyme pateikiami du ar daugiau skirtingos reikšmės atsakymai, atsakymas bus laikomas neteisingu.
 3. Atsakymas turi pateiktas Į TAI KO KLAUSIAMA. Pavyzdžiui, klausiant rašytojo, atsakymas „Trys Muškietininkai“ netinka, net jei klausime ir buvo kalbama apie šį A. Diuma romaną.
 4. TEISINGAM ATSAKYMUI NETURI REIKĖTI PAPILDOMŲ PAAIŠKINIMŲ. Jokie atsakymai nėra laikomi teisingais, jei vedėjui reikia pačiam sugalvoti, ką komanda turėjo omenyje parašydama savo atsakymo versiją. Ne komandai, o vertintojams be papildomų aiškinimų turi būti akivaizdu ir aišku kas turėta omenyje.
 5. TIKSLINIMAI TURI BŪTI TEISINGI. Bet kuri komanda gali patikslinti savo versiją išsamiau, tačiau rašant „tikslesnį“ atsakymą nei reikalauja formuluotė, negalima daryti klaidų, Pvz., jei klausiama koks tai žmogus, užtenka ir pavardės (jei nenurodyta kitaip). Tačiau jei vietoj Berankio nusprendėte parašyti Robertas Berankis, jūsų atsakymas bus neteisingas. Jei reikiamas atsakymas yra beždžionė, o jūs parašėte gorilą, nors ten buvo makaka – atsakymas bus neteisingas.
 6. PERNELYG BENDR ATSAKYMAI niekada nebuvo ir nebus nelaikomi teisingais. Pvz. jei klausiama Alacho, o jūsų atsakymas yra Dievas. Net jei Alachas išvertus ir reiškia Dievą, šiuo atveju buvo klausiama ne to ir rašydami bendresnį atsakymą jūs elgiatės nesąžiningai kolegų atžvilgiu. Jeigu atsakymas yra „smurtas prieš moteris“, "smurtas artimoje aplinkoje“ yra laikomas bendresniu t.y. neteisingu atsakymu. Nes bet koks smurtas prieš moteris yra smurtas, bet ne visas smurtas artimoje aplinkoje yra smurtas prieš moteris.
 7. Vertinant atsakymus galioja RACIONALUMO IR SVEIKO PROTO KRITERUS, tačiau jis taip pat galioja rašantiems atsakymus. T.y. jei klausimas yra „Protų kovos“ nėra teisiamųjų suole, kad turėtų įrodinėti viską ką kas nors palieps: įrodykit, kad jie visi ne vyrai, įrodykit, kad žmogus ne gyvūnas, įrodykit, kad Adrijos jūra ne Atlanto vandenynas, ar tiesiog, „įrodykite, kad aš neteisus!“ Teoriškai, jūs galėtumėt į klausimą „koks žmogus“ - atsakyti „jau miręs; „Koks gyvūnas?“ – „gauruotas“, „kokia moteris?“ – „geltonplaukė“ ir taip iki begalybės su po to sekančia pretenzija, „įrodykit, kad aš neteisus“. Bet geriau parašyti teisingą atsakymą arba įrodyti savo teisumą.
 8. KAI KLAUSIME ĮSIVELIA KLAIDA. Jeigu klausimas susideda iš dviejų dedamųjų, kurių viena yra klaidinga, klausimas anuliuojamas tuo atveju, kai padaryta klaida yra didelė ir esminė. Jei gera ir bloga dalys yra lygiavertės? 50 PROCENTŲ TAISYKLĖ sako, kad tokiais atvejais yra paliekamas toks klausimas ir jo vertinimas, kuris buvo žaidime. Nieko nebekeičiant. Taisyklė taip galioja kai dedamųjų yra daugiau nei dvi. Precedentai: Italų piniginė ir velnio piniginė, klausimas apie BANGĄ.
 9. Klausimas yra anuliuojamas, jeigu turi daugiau nei du teisingus atsakymus, nebent pats klausimas leidžia pateikti daugiau nei vieną teisingą atsakymą.
 10. KLAUSIMAI SĄSAJOSE. Visos sąsajos (jei nepaskelbta kitaip) žaidime pagal nutylėjimą yra privalomos. Ar sąsaja vertinama papildomais taškais, pranešama kiekvienu atveju atskirai. Bet kokios sąsajos (dueto, terceto, mini ar pilnos) paskelbimas reiškia du dalykus: a) atsakymai yra tarpusavyje susiję (tai pagalba); b) atsakymai yra vertinami tik sąsajos kontekste (pasunkinimas). Sąsajose priimami TIK atitinkantys sąsają atsakymai. T.y. atsakymai pateikti "pagal prasmę", tačiau netinkantys į sąsają, nėra laikomi teisingais. Precedentai/pavyzdžiai: „Asai“ duete „Top Sportas”; vizos gavimo alternatyvos, tikusios pagal logiką (pvz., "lankantis svetimoje šalyje"), bet netikusios kreditinių kortelių sąsajai.

 11. Kai klausime yra keletas užuominų (tiesioginių ar netiesioginių), teisingas atsakymas yra atitinkantis jas visas. Precedentai: "unitus" - unitazas; "Saulės miestas"/"O Disko" - Saulės diskas.